1398/03/24
کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی با تصویب طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها در مجلس

کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی با تصویب طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها در مجلس

ارسال توسط مدیر سایت اخبار عمومی

طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها

کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی با تصویب طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها در مجلس

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها به این دلیل که در توسعه صنایع پالایشی و پتروپالایشگاه‌ها نقش قابل توجهی خواهد داشت، یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است.

 

علی ادیانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس درخصوص طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها گفت: بنده ازجمله طراحان این طرح هستم و طرح مذکور با قید اولویت در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفت و بررسی شد.

وی ادامه داد: این طرح به این دلیل که در توسعه صنایع پالایشی و پتروپالایشگاه‌ها نقش قابل توجهی خواهد داشت، یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس در پاسخ به اینکه چه اقداماتی برای جذب سرمایه‌گذاری جهت توسعه پتروپالایشگاه‌ها باید انجام شود، گفت: توسعه پتروپالایشگاه‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری بالایی است. درحال حاضر هیچگونه مشکلی به لحاظ منابع مالی داخلی نداریم. نقدینگی بالایی در کشور وجود دارد که جذب فعالیت‌های غیر تولیدی می‌شود.

وی ادامه داد: اگر مسئولان عرضه داشته باشند و مشوق‌های لازم را برای جذب سرمایه بخش خصوصی ایجاد کنند، می‌توان نقدینگی موجود در جامعه را به سمت توسعه پتروپالایشگاه‌ها هدایت کرد.

ادیانی در پایان تصریح کرد: عدم توسعه پتروپالایشگاه‌ها ضعف جدی برای کشور محسوب می‌شود. متاسفانه برخی افراد و جریان‌ها در دولت‌های بعد انقلاب اعتقادی به ایجاد و توسعه پالایشگاه‌‌ها و پتروپالایشگاه‌ها ندارند.

 

منبع: فارس