درباره ی ما

درباره ی ما

انجمن تولیدکنندگان حلال های هیدروکربنی ایران

انجمن تولیدکنندگان حلال های هیدروکربنی ایران از سال 1395 با عضویت بیش از 25 شرکت تولیدی فعال، زیر نظر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران آغاز به فعالیت کرده است. انجمن به صورت صنفی، حرفه‌ای و تخصصی به منظور بهبود محیط کسب وکار اعضا و توسعه صنعتی فعالیت دارد. اعضای این انجمن مشتمل بر تولیدکنندگان بخش خصوصی و پیشرو در صادرات کشور هستند و در روند تکمیل زنجیره‌ی ارزش صنعت نفت و گاز کشور قرار دارند و از ظرفیت‌های درخشان پیشگیری از خام فروشی در صنعت نفت و گاز محسوب می‌شوند.

با توجه به اهداف تبیین‌شده‌ی اقتصاد مقاومتی، مقام معظم رهبری، به‌خصوص در گام دوم انقلاب «درون‌زایی اقتصاد کشور، مولّد شدن و دانش‌بنیان شدن آن» را از مهم‌ترین اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران برشمرده‌اند. در همین راستا رئیس جمهور محترم نیز تاکید دارند که «باید با تخصیص سرمایه داخلی از خام فروشی نفت جلوگیری کنیم تا بتوانیم ارزش محصولات تولید شده را بالا ببریم». انجمن در راستا منافع ملی اهدافش را بر سه شعار محوری سر لوحه‌ی کار خویش قرار داده است.

تولید قانون‌پذیر؛ تعهد به حفظ چارچوب قوانین موضوعه کشور، همدلی و اعتماد میان دولت و بخش خصوصی بالاخص انجمن تولیدکنندگان حلال‌های هیدروکربنی ایران در بهبود فضای کسب و کار جهت تسهیل و رفع موانع تولید نویدبخش تولیدی قانون‌محور، پاک و منزه است.

اشتغال مولد؛ صنایع هیدروکربنی کشور جدای از اشتغال بیش از پانزده هزار نفر به صورت مستقیم و توان بالقوه‌ی افزایش ظرفیت در تولید، پیشگام اشتغال‌زایی مولد به همت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است. بالعکس صنایع سرمایه‌بر بالادستی، مجموعه‌های هیدروکربنی از ضریب بالاتر اشتغال‌زایی برخوردارند.

صادرات موثر؛ کشور ما با وجود ذخایر غنی نفت و گاز هنوز درگیر فروش نفت خام و مشتقات فراوری نشده‌ی آن است. کارخانه‌های زیرمجموعه‌ی انجمن با قرارگیری در نقطه‌ی حساس تکمیل زنجیره‌ی ارزش نفت و گاز نقش اساسی جلوگیری از خام فروشی را ایفا می‌کنند. در نتیجه صادرات صنایع هیدروکربنی جدای از دور زدن خام فروشی، نقش عمده‌ای در درآمد ارزی کشور دارد.