مرام نامه

مرام نامه

انجمن تولیدکنندگان حلال های هیدروکربنی ایران

باسمه تعالی


«مرام نامه»

 

اعضای انجمن تولیدکنندگان حلال های هیدروکربنی ایران در راستای رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای کار و استمرار و ارتقاء فعالیت های خود در جهت تحقق و حفظ منافع جمعی، ایجاد وحدت رویه و یکپارچگی در اجرای مصوبات و موثر واقع شدن تصمیمات شرکت های عضو، این مرام نامه را سر لوحه فعالیت خود قرار می دهد و عضویت در انجمن به منزله تعهد به رعایت مفاد این مرام نامه است. در صورت احراز تخطی از مفاد این منشور اخلاقی، بنا به تشخیص هیئت مدیره انجمن، عضویت شرکت خاطی ملغی خواهد شد.

 1. اعضای انجمن در راستای سند چشم انداز بیست ساله ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه‌های توسعه ایران اسلامی و سایر قوانین بالا دستی گام برمی‌دارند.
 2. اعضای انجمن قانون محوری را سرلوحه خویش قرار داده و متعهد و ملتزم  می گردند  ضمن رعایت تمامی قوانین ، مقررات  و دستور‌العمل‌هاي اجرايي مربوطه،  از هرگونه تخلف و فعالیتی که منجر به نقض قوانین حاکم شود به شدت پرهیز و با قوه قضائیه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای ذیربط کمال همکاری را نماید.
 3. فعالیت‌های اعضای انجمن بر مبنای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، مصوبات هیئت دولت، آیین‌نامه‌های اجرایی و دستورالعمل‌های وزارت نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد، گمرک جمهوری اسلامی ایران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
 4. عضویت در انجمن به معنای پذیرش اصول و مفاد اساسنامه تلقی شده و اعضا به رعایت آن پایبند می باشند و مصوبات و تصمیمات هیأت مدیره انجمن ، که نمایندگان قانونی کل اعضا ء انجمن می باشند، لازم الاجرا است.
 5. اعضای انجمن به منظور پیشبرد اهداف و میل به تعالی صنعت نفت وگاز در سطح داخلی و بین المللی‌، از تک روی پرهیز و در راستای همنوایی و همگرائی تلاش می نمایند و در امانت داری، صداقت،انصاف  و  پرهیز از ایجاد هرگونه تضاد در منافع گروهی همت می گمارند.
 6. ملاک اصلی پذیرش اعضاء در این انجمن ، تولید محصولات با کیفیت و صادرات آن ها از طریق قانونی می باشد.
 7. اعضاء که ارزشمندترين منابع اعتبار انجمن به حساب مي آيند همواره از حسن شهرت ، اساسنامه و آیین‌نامه‌های انجمن حمایت كرده و به عضویت خود در انجمن افتخار می كنند.
 8. اعضا همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشند و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می دهند.
 9. همه اعضا در قبال محیط زیست و سلامت جامعه متعهد و مسئولند و تلاش می‌كنند در انجام فعالیت‌های خود پایبندی به استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمایند.
 10. انجمن کلیه اطلاعات فنی و تجاری اعضای را محرمانه تلقی كرده و از افشای آن‌ها بدون کسب اجازه از مالکان مربوطه خودداری می نماید.
 11. اعضای انجمن در ارتباط با سازمان های ذی ربط، صداقت و درستکاری را در راس فعالیت های خود قرار داده و آن را در جلب و حفظ اعتماد مسئولان به کار می گیرند.
 12. اعضای انجمن هیچ اقدامی را با هدف نادرست و فریبنده انجام نمی دهند و انجمن از فعالیت هایی که ماهیت گمراه کننده داشته باشد حمایت و پشتیبانی نمی کند.
 13. اعضای انجمن صیانت از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل به آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و حرکت در مسیر قانون را تحت هر شرایط وظیفه خود می دانند.